PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5347}
7,3 45 564
oceny
7,3 10 1 45564
7,9 26
ocen krytyków
Ed Wood
powrót do forum filmu Ed Wood

Szczerze przyznam że ledwo wysiedziałem. Z jednej strony zżerała mnie ciekawość ... i pytanie
"co dalej" z drugiej czasem było naprawdę cieżko ! Kilka zabawnych momentów , świetny Depp
(udowodnił że nawet w "gównie" potrafi się odnaleźć :) ), żałosny jak zwykle Bill Murray i. ...
niezgodność z faktami , to rzeczy które wyraźnie nasuwają mi się po obejrzeniu.

Lugosi zmarł w tak ogromnej biedzie że pogrzeb "zafundował " Frank Sinatra ... myślę że to
ważny aspekt że warto byłoby o tym wspomnieć.... do tego przez cały film słychać o krytyce
aktora który wcielił się w rolę Frankensteina , Lugosi również chociaż cały czas w filmie jest to
zaprzeczane !!! Istnieją również niezgodności jeżeli chodzi o życie prywatne tytułowego
bohatera ... czyżby z premedytacją pominięte ?

Nie powiem jednak nic odkrywczego jeżeli faktyczne widać że Burton wzoruje się na Wood'zie
... dobrze że w odwrotnym efekcie ... jednak opinia najlepszego reżysera raczej mu nie
przypadnie :) 6/10

Adash

Mam podobne odczucia po obejrzeniu tego filmu. Temat ciekawy i klimat obecujący - ale wyraźnie czegoś brakuje. Film jest za długi, za rozwlekły, przez co wątek przewodni się rozmywa.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones