PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=942}

Fantazja 2000

Fantasia/2000
7,6 3 152
oceny
7,6 10 1 3152
Fantazja 2000
powrót do forum filmu Fantazja 2000

Mam pytanie do osób, które oglądały obie "Fantazje". Na DVD jest dostępna, jak widzę, tylko wersja 2000. Czy jest ona równie wartościowa, co ta z 1940? Gorąco proszę o odpowiedź. Dziękuję.

TheNekokuroi

Obejrzałam. Pierwsza "Fantazja" mnie zachwyciła, druga -niekoniecznie. Co do DVD -znalazłam jednak pierwotną wersję. :)

ocenił(a) film na 8
TheNekokuroi

Osobiście uważam, że wariacja na temat Błękitnej Rapsodii jest najlepszym epizodem z obydwu filmów. Głównie za nią przyznaję 9/10

TheNekokuroi

moim zdaniem druga część jest o niebo lepsza i ciekawsza od jedynki, aczkolwiek pierwsza część to klasyka i warto wziąć pod uwagę, w jakich czasach powstała, gdy animacja była w powijakach... nie mniej jednak Fantazja 2000 jest imo cudowniejsza, bardziej dopracowana

tolerancja91

Tylko że w oryginalnej "Fantazji" z 1940 nie ma będących zapychaczami w "Fantazji 2000" występów celebrytów na żywo, tylko - ściśle związany z animowanymi epizodami - monolog prowadzącego. No i film z 1940 jest świeższy i, można powiedzieć, bardziej majestatyczny - vide "Święto wiosny" z powstawaniem życia na Ziemi. Poza tym to co prawda kwestia gustu, ale mnie i wielu innym osobom tradycyjna animacja podoba się bardziej niż komputerowa. Przynajmniej niż ta animacja komputerowa istniejąca w 1999 roku, bo już w "Krainie lodu" animacja komputerowa jest naprawdę piękna i dopracowana. Jednak w "Fantazji 2000" taka nie była.

Chociaż "Fantazja 2000" też jest dobrym filmem, nawet bardzo dobrym, nie jest ponadczasowym arcydziełem będącym przełomem w sztuce filmowej jak animacja z 1940.

Trojden

"Chociaż "Fantazja 2000" też jest dobrym filmem, nawet bardzo dobrym, nie jest ponadczasowym arcydziełem będącym przełomem w sztuce filmowej jak animacja z 1940."

Jestem tego samego zdania,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones