PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 750
ocen
7,2 10 1 70750
6,2 18
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

Polecam tą stronę na której ktoś ładnie wyjaśnił sens tego filmu: http://film.onet.pl/forum.html?discId=1310662&threadId=21547537&AppID=372#forum: MSwzNzIsOCwyMTU0NzUzNyw2MDEwMTc4MSwxMzEwNjYyLDAsZm9ydW0wMDEuanM=
Sama go nie rozumiałam, przeczytałam i od razu wszystko jasne.
Uwaga, jeśli ktoś to przeczyta przed obejrzeniem filmu i sobie go zepsuje czytając to, to ja za to nie odpowiadam... :)

ocenił(a) film na 8
Tam_taram

Naprawdę nie rozumiem jak można nie zrozumieć tego filmu. Przecież wszystko się wyjaśnia pod koniec. Poza tym pomysł na film wcale nie jest oryginalny ale nie chce spojlerowac i wymieniać jego tytułu choć i tak jest wymieniony tutaj w innym temacie.

ocenił(a) film na 5
Dude_

jezeli mam czytac sens filmu po przeczytaniu to gdzie jest sens oglądnięcia go?

ocenił(a) film na 9
StorN_filmaniak

Wracaj do Opowieści z Narnii i nie trolluj dzieciaku.

Tam_taram

Ta interpretacja jest tak klarowna, że zastanawiałam się, jak mogłam na to nie wpaść:D

ocenił(a) film na 9
hernikowa

Zgadzam się z hernikowa :) Mnie się film podobał,bo lubie takie pokręcone filmy. To coś jak Vanila Sky. Jednka nie wszystkie aspekty dobrze zrozumiałam. Dzieki za recenzję, na prawdę rozjasniła mi w głowie :)

ocenił(a) film na 7
Tam_taram

Wszystko ładnie, ale jeszcze jest ostatnia scena, w której Sam zaprasza Lilę na kawę i nagle, jak w amnezji, przewija mu się w głowie kilkanaście obrazków z jego życia z Lilą.

Mogło być też tak, że z Henrym jechał jeszcze Sam lub ucierpiał w tym samym wypadku i zdołał mu dzielić pierwszej pomocy. I tak: do końca filmu mamy wizję Henry'ego, a ostatnia scena to początek wizji Sama, spotyka Lilę, zaprasza ją na kawę, a wszystko rozpływa się w surrealistycznej mgiełce (obecnej także przy samobójstwie Henry'ego na moście).
Tylko w takim razie twarz Sama w wizjach Henry'ego powinna być poharatana (może jedna się znali wcześniej) itd.; można spekulować
Albo jeszcze inna możliwość: przez cały film wizje Sama i Henry'ego się przewijają na przemian.

Ja się jednak przychylam do tego, że ten film miał być niewyjaśniony i taki pozostał, oto jego magia :)

TheBestPL

Aby zrozumiec ten film wystarczy przeczytac napis na okładce "Między światem żywych a umarłych znajduje się miejsce w ktorym nie powinieneś przebywac."

ocenił(a) film na 9
Tam_taram

Sama fabuła nie jest trudna do zrozumienia w kontekście końcowych scen. Ale ten film przekazuje bardzo precyzyjnie żal, niespełnione marzenia. Te wszystkie pragnienia, miłość do bliskich, miłość do sztuki Henry stara się przekazać przypadkowym świadkom, aby nie umarły z nimi. Henry widzi jak ludzie odkrywają jego obrazy, jak jego ukochana jest szczęśliwa. Sam ,nie widzi już żadnego sensu swojego życia i co ciekawe widz pod koniec filmu natychmiastowo uświadamia sobie dlaczego tak jest, dlaczego Henry nie widzi już sensu swojego życia.

ocenił(a) film na 7
Tam_taram

nie działa...

ocenił(a) film na 7
royback

http://film.onet.pl/forum/zostan,0,19700,czytaj.html

Tam_taram

Niestety, link nie wyświetla się. Czy wiesz może, gdzie mogę odnaleźć jasną i klarowną interpretację tego filmu?

ocenił(a) film na 9
_Jowi_

arras_fw wstawił już ten link wyżej - http://film.onet.pl/forum/zostan,0,19700,czytaj.html - trzeba rozwinąć pierwszy komentarz użytkownika "Magda".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones