PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120103}

Zostań

Stay
7,2 70 750
ocen
7,2 10 1 70750
6,2 18
ocen krytyków
Zostań
powrót do forum filmu Zostań

o co chodzi w tym filmie?

użytkownik usunięty

??????? obejrzalem i wiem mniej niz wczesniej :(

ocenił(a) film na 10

no dokladnie, ja prawie od poczatku bylem pewien ze jest to cos na podobobe mechanika,podziemnego kragu lub sekretnego okna. Bardzo sie zdziwilem ze niby to byly jednak 2 rozne osoby choc do konca nie jestem tego pewien.
Wydaje mi sie ze Henry wkrecil wlasnie sobie to ze jest Sam'em i caly czas go ogladalismy w ciele Sam'a.Sam naprawde takze istnial ale prawdziwy byl tylko pod koniec chociaz w sumie to sam nie wiem. Byc moze raz byl ten raz ten. Jaa cie chyba by trzeba rezysera spytac :*

ocenił(a) film na 9

Dopiero obejrzalem wiec bede jeszcze to musial przemyslec :) nielinczujcie
Hmmm i jakby to wytłumaczyc ;]
w skrocie
Caly FIlm to ostatnia scena kiedty Harry lezy i Doktor probuje mu pomoc(5 min ?)
A reszta Sluzy zrozumieniu tego co Harry czul,(Bojazn przed pojsciem do piekla -wiedzial ze to on spowodowal wypadek, nastepnie wiez Harrego z Doktorem,)
Athena to Lila we wlasnej Osobie to Lila byla mila dla niego to on ja poprosil o reke i uwazal za narzeczona ,
pokazanie przyszlosci - Motyw z pierscionkiem-Pokazanie pozniejszego zwiazku Sama z Lila , nie wiem czy konkretnie Lilia popelni samobojstwo itd moze to sluzylo czemus innemu ..
Filmu nie mozna Brac doslownie... ale to juz chyba wszyscy wiedza, zauwazylem tez Ukazanie dwoch postaci w jednej danej osobie
Związek Sama i Harrego -hmmm to jest chbya najwiekszy problem wydaje mi sie ze wszystkie sceny w ktorych Sam jest przedstawiony jako Harry(matka uwaza go za syna, Sytuacja kiedy sie kloca i Sam przyciska harrego do sciany a przez moment widzimy ze to Harry przyciska Sama do sciany) Sluzy do pokazania Więzi Miedzy Harrym a Samem ,Próba zrozumienia Harrego Przez Sama (i utozsamianie sie z nim)

Świat jest Iluzją - w tym zdaniu myślę że chodzi o życie i śmierc po śmierci , Iluzja pryska tak to odebralem

wiem ze ta interpretacja jest bardzo Uboga strasznie opuscilem .. ale jest późno i po prostu nie mam czasu
uwazam ze tego filmu tak czy siak nie da sie do konca zrozumiec , ciężko powiedzieć że Marc Forster zerżnął z Lyncha ale przyjnajmniej sie na nim wzorował
wiec po Lynchowsku - Ten Film jest po to aby Gral na naszych uczuciach wzbudzal ciekawosc .. mieszal nam w glowie (nie wiadomo co jest wczesniej a co pozniej) . Abysmy nad nim rozmyslali(dniami i nocami aby ten Film zapadl nam w pamiec) ... a juz nawet nie tyle rozmyslali ale probowali zrozumiec niekoniecznie slowami...

Shafla

cos jest w Twojej interpretacji :) natomiast do tego dochodzi jeszcze kilka innych zawilych motywów, np. ojciec Henriego nagle widzi, czy krwawienie jego matki. Ja osobiscie nie zrozumialem do konca tego filmu i np wiele scen z niego wydaje mi sie scenami nieziwazanymi ze soba kompletnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones